get paid to paste

فرم استعدادیابی Esp چیست؟

فرم استعدادیابی Esp چیست؟
استعداد ذاتی هست پس از بدو تولد استعداد در کودکان نهفته است و کار استعدادیابی می تواند درباره کودکان انجام شود. هالند، در شناخت تمایلات شغلی افراد کارجو و همینطور افراد شاغل بسیار مفید است. علاوه بر کارجویان، برخی از کارفرمایان نیز از تفسیر نتایج تست هالند برای استخدام پرسنل خود به خوبی بهره برده و از این طریق، به پیشرفت سازمان خود کمک می‏کنند. ج) اوج اجرا ، یعنی زمانی که ورزشکار به حداکثر ممکن قابلیت خود در رشته ورزشی مورد نظر دست می یابد. از طرفی ، تارهای سفید یا تند انقباض دارای مقادیر زیادی گلیکوژن (کربوهیدرات) هستند و برای انواع تمرینات کوتاه مدت بی هوازی و شدید مناسب هستند . 
سلام دوره رو تقریبا به انتها رسوندم اگر نگم این دوره عالی و بی نظیر بود بی انصافی هست. قطعا خانم نظری در این حیطه یک پدیده هستند و موفقیت های بیشتری برای ایشون آرزومندم . افرادی که به دنبال استخدام در یک سازمان جدید با مزایای بهتر هستند. 
پس برای استعداد یابی کودکان، تست آی کیو تنها بخشی از توانایی کودک شما را نمایان می کند و در صورت پایین بودن آی کیوی کودک، به هیچ وجه نا امید نشوید و به جای سرکوفت زدن، به دنبال کشف استعداد های پنهان کودکانتان باشید. بله، حالا که در ابتدای مسیر تصمیمات مهم زندگی تان قرار دارید، این بهترین فرصت است تا از اشتباهات آتی خود جلوگیری کنید و بدون از دست دادن سال های زیادی از عمرتان، از ابتدا در مسیر درست گام بردارید. دکتر امیر محمد شهسوارانی؛ جامعه شناس/ روانشناس عضو نظام روانشناسی ایران، کانادا، ایالات متحده امریکا، و سوئد ارائه خدمات مشاوره فردی، گروه و سازمانی مجری پروژها های مدیریت منابع انسانی سازمان ها، استخدامی، ارزشیابی های ادواری پرسنلی، و ... استفاده از متخصصان عصب‌روانشناسی و روانشناسی شناختی در حوزه ورزش، کمک شایانی به تقویت استعداد ورزشی افراد در دوره رشد خواهد کرد. در تربیت افراد با استعداد ورزشی، لازم است که همزمان با مهارت‌های خاص ورزشی، مهارت‌های عمومی و پایه روانی-شناختی آنها نیز رشد داده شوند. 
پس اگر شما هم درباره‌ی استعدادیابی کودکان، روش‌های آن، زمان مناسب و سایر نکات سؤالی دارید با این مطلب از بچگی همراه باشید. تیپ نمای مایرز بریگز که به اختصار MBTI نامیده می شود، یک ابزار سنجش شخصیت است که تمایلات و گرایش های فرد را مشخص ساخته و نتایج آن تفاوت های ارزشمندی را بین افراد مشخص می نماید. تیپ نمای مایرز بریگز به افراد کمک می کند که خود، انگیزه ها و توانایی های موجود و بالقوه ی خودشان را بشناسند. 
استعداد هر فرد چراغ راهی است که می‌تواند در سردرگمی‌های شغلی و تحصیلی راه درست را نشانش دهد. استعداد همان توانایی ذاتی است که کمک می‌کند موفقیت‌هایی چشمگیر را در زمانی کوتاه تجربه کنیم. کافیست آن را به‌درستی تشخیص دهیم و درست و اصولی روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. رمز موفقیت بسیاری از افراد برجسته‌ای که می‌شناسیم پیروی از همین شیوه است. 
اولین مورد یعنی آمادگی انگیزشی رابطه بسیار نزدیکی با رفتار مقایسه اجتماعی کودکان دارد. از نقطه نظر ورزشی مقایسه اجتماعی زمانی حادث می شود که کودکان به دنبال کسب فرصت هایی باشند که عملکرد جسمانی و توانایی های آنان را با سایرین مقایسه می کند. تحقیقات نشان داده که بچه های کم سن و سال نمی توانند مسابقه دهند زیرا آنها یا قادر و یا علاقمند به مقایسه اجتماعی نیستند. استعدادیابی بزرگسالان مهم است سنی که در آن کودک مقایسه اجتماعی را انجام می دهد تعیین شود. 
 
برای مثال شما تصور کنید کودکی استعدادیابی شده است و استعداد او در هوش موسیقیایی بسیار عالی هست حال خانواده او تلاش می کنند او را به نسبت اطرافیان کودکی خاص جلوه دهند کودکی که از دیگر کودکان اطراف خود در خانواده و مدرسه برتر است. خدمت شما عرض شود که ما باتوجه به اینکه، ما در فضای استعدادیابی از نظریه گوارت کارنر استفاده می کنیم. و براساس نظریه ایشون ابتدا 7 نوع هوش رو مشخص فرموده بودن و بعد هوش دیگری بهش اضافه شد که بهش هوش هشتم و مجدداً با پژوهش ها و تحقیقات یک هوش دیگه رو هم اضافه کردن اما بعد دوباره اون رو تو دسته بندی های دیگه قرار دادن. قطعا از آنجایی که استعداد ذاتی هست در هر سنی استعداد مربوطه در ما وجود دارد، استعداد برتر ما مشخص است پس 3 سالگی و 12 سالگی و 20 سالگی ندارد در هر مقطع زندگی استعدادهای ما پایدار هستند. 
لذا والدین باید توجه داشته باشند که هیچگاه توان یا استعداد کودک را با کودکان محله ، فامیل و اقوام و برادران یا خواهران خود مقایسه نکنند و فقط عملکرد او را از طریق داده هایی که در سطح کشوری یا استانی و جهانی وجود دارد ارزیابی نمایند . تست آی کیو، قدرت تحلیل و استدلال در فرد را ارزیابی می کند و می تواند به طور نسبی افراد جامعه را از نظر قدرت ذهنی در چند زیر گروه تقسیم کند. یک نکته ی دیگه در رابطه با سیستم آموزش و پرورش کشور، ما در این سیستم با استعداد و هوش های کودک خودمان کاری نداریم، در مدارس بیشتر با حافظه کوتاه مدت و بلد مدت کودکان درگیر هستیم. اما خانواده هایی که این مطلب را می خوانند در جریان باشند که فرزند شما اگر در رشته موسیقی رتبه اش 6 یا 7 بود نه اینکه اجازه ندیم که اون موسیقی یاد نگیره و یا براش اون محیط رو فراهم نکنین، اما بهتر است سرمایه گذاری را بذاریم روی هوش برتر کودک. یکی از تفاوتهای عمده جانسون اوکانر با هوارد گاردنر این هست که متاسفانه آقای اوکانر استعدادیابی را برای بزرگسالان در زمینه استعدایابی شغلی به کار بردند. درحالی که هوارد گاردنر از پیش دبستانی و مدرسه کار استعدایابی کودکان را شروع کرده است. 
برخی اعتقاد دارند که استعداد صرفا ذاتی و ژنتیکی است و در مقابل بعضی دیگر بر این باورند که استعداد حاصل محیط غنی است و حتی اگر فردی استعداد داشته باشد اما در آن زمینه محیط فراهم نباشد، آن استعداد بالفعل نمی شود. امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هردو، هم محیط و هم استعداد ذاتی تاثیرگذارند. برخی از افراد با پتانسیل بیشتری به دنیا می آیند، اما بدون سخت کوشی و تمرین استعدادشان هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. 
نتیجه منطقی که از این مطلب باید گرفت این است که هوش انواع مختلفی دارد و هر فردی، در برخی از این انواع تواناست و در برخی دیگر خیر. دانشمندان در تلاش اند تا با کمی سازی شاخص هوش، میزان هوش افراد را بسنجند. در سال 1904، آلفرد بینت، پژوهشگر فرانسوی، از طرف وزارت آموزش فرانسه مامور شد تا یک تست استاندارد برای بررسی کمی هوش طراحی کند. بدین ترتیب اولین تست استاندارد آی کیو که مبتنی بر فاکتورهای بسیار زیادی از جمله استدلال های منطقی، ریتم یابی و جمله سازی بود ایجاد شد. 

Website: https://nikaro.ir/blog/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

Pasted: Apr 2, 2022, 11:51:20 am
Views: 1