get paid to paste

تریاک

تریاک
گاها افراد برای ترک تریاک خودسرانه تصمیم می گیرند و ناگهانی مصرف را قطع می کنند که نه تنها ترک صورت نمی گیرد بلکه مصرف مجددا و گاها بیش تر و قوی تر صورت می گیرد. فرد باید با کمک یک روانشناس دوره های عود و لغزش را به خوبی سپری کند تا ترک انجام شود. آسیب به دستگاه گوارش و عروق قلبی نیز از جمله خواص دیگر شیره تریاک است. 
همچنین از این موضوع مطمئن شوید که دوست یا اعضای خانواده شما می‌دانند که می‌خواهید این ماده مخدر را ترک کنید. ممکن است فرد تا چند ماه بعد از آخرین بار مصرف، علائمی مثل خماری، بدن درد، بی خوابی و… را تجربه کند. به مرور زمان این حرارت زیاد باعث اختلال در عملکرد قوای رئیسه بدن می‌شود و اینگونه می‌شود که اگر فرد مجددا استفاده نکند، بدنش دچار کمبود آن حرارت می‌شود و فرد را مجبور می‌کند تا به مصرف این مواد ادامه دهد. 
میتوانید 15 دقیقه بعد از صبحانه یک تی بگ دمنوش مصفی خون مصرف کنید و یک تی بگ دیگر را بعد از ناهار مصرف کنید. حال بهتر است که شما را با محصولات دکتر بیز برای ترک اعتیاد اشنا کنیم. خشخاش حاوی اسید اولئیک است که موجب کاهش فشار خون و تنظیم فشار خون می‌شود. خشخاش حاوی آهن، کلسیم و منیزیم است که به تنظیم انتقال دهنده‌های عصبی کمک می‌کند و از این طریق موجب تقویت عملکرد مغز می‌شود. 
زیرا این افراد خماری بیشتری دارند و تحمل این خماری برای آن ها سخت است. با بهره گیری از این روش راحت تر می توانند شیره تریاک را ترک کرده و تحمل خماری برایشان آسان تر شود. به عقیده برخی افراد، مصرف دارو‌های گیاهی به ترک تریاک تدریجی کمک می‌کند و باید اشاره کنیم دارو‌های گیاهی تنها باعث بهبود روند درمان می‌شوند و به‌تنهایی تاثیری ندارند. البته ممکن است مصرف زیاد آن‌ها عوارضی نیز به همراه داشته باشد. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با دکتر روانپزشک ترک اعتیاد خود مشورت کنید. 
 خواص شیره تریاک برای عفونت 
داکتر میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت عامه، به پژواک گفت که تداوی کوید-۱۹مشخص می‌باشد و رژیم غذایی مختص به خود را دارد و تاکنون از سوی هیچ نهاد صحی استفاده از شیره تریاک را برای بیماری کرونا، توصیه نکرده است. قابل ذکر است که با وجود پیشرفت‌ها در بخش صحت؛ اما هنوز هم طب سنتی و دواهای گیاهی، جایگاه خود را در بین مردم عام به ویژه بزرگسالان از دست نداده است. وی، با ذکر اینکه خودش شیره تریاک را به فروش نمی‌رساند؛ اما می‌گوید که پس از شيوع بیماری کرونا، فروش شیره تریاک افزايش قابل ملاحظه یافته بود. در همین حال نصیراحمد، از باشنده های شهر کابل نیز به پژواک گفت که در اوج شیوع ویروس کرونا، مردم در کناراستفاده دواهای گیاهی، از تریاک و شیره تریاک نیز استفاده می‌کردند. با توجه به طرز به دست آوردن و تهیه تریاک از خشخاش به اسامی صمغ، لبن، شیره یا عصاره و اقشره و یا به طور کلی تریاک آمده است و به چند چیز اطلاق می شود. درد بیشتر اوقات کنترل می‌شود، اما گاهی اوقات درد سرکشی را تجربه می‌کنید، پزشک ممکن است یک داروی سریع الاثر یا داروی مخدری که فوری درد را کاهش میدهد تجویز کند تا در صورت نیاز به کاهش سریع درد کمک کند. 
اولین نکته‌ای که طب سنتی در ترک اعتیاد به آن تاکید می‌کند، این است که حتما باید اهتمام به ورزش داشته باشید. علاوه بر ورزش، ماساژ با مزاج مناسب توصیه می‌شود (معمولا ماساژهای سریعتر مزاج گرمتری دارند). با استفاده از ماساژ و ورزش می‌توانید باعث شوید که بدن، مقداری از حرارتِ از دست رفته غریزی خودش را دوباره پیدا کند. اولین چیزی که حکما درباره ترک اعتیاد در طب سنتی توصیه و تاکید می‌کنند این است که اعتیاد به آن ماده مصرفی باید به مرور درمان و قطع شود. ممکن است بسته به میزان تحمل فرد، میزان مدت مصرف و یا ماده‌ای که مصرف می‌کرده، سرعت قطع تدریجی متفاوت باشد. دقت کنید که ترک قرص ب۲ یا بوپرنورفین را از این مبحث خارج می‌کنیم و این موارد درباره این ماده مخدر صدق نمی‌کند زیرا مکانیسم عمل آن با بقیه مقداری متفاوت است. 
تریاک عصاره در هوا خشک شده گل خشخاش است که با تیغ کشیدن به دور کاسبرگ این گل به دست می‌آید. تزریق تریاک به دلیل وجود بخش های نامحلول در آب بسیار خطرناک است و می تواند باعث ایست قلبی شود. تریاک بیشتر برای تولید هروئین کشت و استفاده می شود و از طریق فرایندهای شیمیایی به هروئین تبدیل می شود. از هر 10 کیلوگرم تریاک 1 کیلوگرم مورفین و از هر 1 کیلوگرم مرفین 500 گرم هروئین بدست می آید. 
در نظر داشته باشید که مخدر تریاک به عنوان یک التیام دهنده موقت کارایی بسیار خوبی دارد اما استفاده از آن حتی یک بار می تواند وابستگی شدیدی در افراد ایجاد کند به صورتی که به اعتیاد تبدیل شود. ترياك و مشتقات آن از گذشته دور از داروهاي موثر و پر مرصف در پزشكي بوده اند. ترياك از چند هزار سال قبل به عنوان ماده داويي و شفا بخش رايج بوده است و از حدود قرن دهم هجري قمري مصرف آن به صورت قهوه خانه اي و خانه اي گسترش پيدا كرده و مورد سوء مصرف قرار گرفته است. یکی دیگر از مزایای مصرف دانه‌های خشخاش، کاهش اثرات گلو درد است علاوه بر این، می‌تواند از متورم شدن گلو نیز جلوگیری کند. اما ترکیبات نامحلول در آبِ موجود در تریاک، مثل پاپاورین و نوسکاپین، در شیره تریاک وجود ندارند. 
این در حالی است که امروزه روش‌های نوینی برای ترک مواد به کار می‌رود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سم زدایی به کمک دارو و استفاده از درمان‌های روان شناختی اشاره کرد. ما در ادامه هریک از این روش‌ها را به طور جداگانه معرفی کرده‌ایم. هیچ روش خودسرانه ای برای ترک اعتیاد جوابگو نیست و به احتمال بسیار زیاد خطرات جبران ناپذیر دیگری را برای شما به همراه دارد. از خوددرمانی برهیز کنید و هرچه زودتر به نزدیک ترین مرکز ترک اعتیاد مراجعه فرمایید تا فرایند ترک زیر نظر متخصص انجام شود. این علائم ظرف چند ساعت پس از اتمام آثار آخرین بار مصرف شروع می‌شود و معمولاً تا چند هفته ادامه دارد. 
 
با توجه به اینکه مرفین و کدئین آلکالوئیدهای مؤثر اصلی تریاک حلالیت بالایی در آب دارند غلظت آن‌ها در شیره بسیار بیشتر از تریاک عادی است. اما ترکیبات نامحلول در آب موجود در تریاک مثل پاپاورین و نوسکاپین در شیره تریاک وجود ندارند. از نظر طب سنتی، هنگامی که در روند ترک اعتیاد، فرد اوپیوم را قطع می‌کند، ناگهان رطوبات طبیعی بدن که منجمد شده‌اند در تمام بدن جاری می‌شود و عوارض مختلفی مثل اسهال، اشک ریزش و آبریزش بینی، سردرد و بدن درد و بدخلقی و اضطراب ایجاد می‌کند. خوردن تریاک بیشترین نوع عوارض نوع استفاده از این ماده را خواهد داشت . خواص ضد درد و ضد اسهال و ضد سرفه و خواب آور براي آن قائل هستند. 
یکی از راهکارهای موثر در غلبه بر این مشکلات بهره گیری از تجربیات متخصصین طب سنتی ایرانی می باشد. از مشکلاتی که پس از ترک مواد مخدر عموما باعث ناراحتی و کلافگی بیماران می شود مسئله عدم تنظیم خواب است . این مسئله ممکن است به دو صورت بیخوابیهای شبانه ویا عدم رضایت از کیفیت خواب و احساس خستگی پس از خواب بروز نماید. کندر در تقویت مغز و هوش بسیار موثر بوده و از این رو از خواص کندر برای حافظه و تقویت آن استفاده می‌کنند. به کمک آن از می‌توانید از بیماری‌های مغزی مثل آلزایمر، پارکینسون و فراموشی‌های کوتاه مدت می جلوگیری کنید و سلامت اعصاب خود را افزایش دهید. از خواص کندر برای حافظه می‌توان برای افرادی که در سن بالا هستند و مستعد ابتلا به بیماری‌های مربوط به سیستم عصبی هستند، استفاده نمود. 
اثرات رازآلود و عجیب تریاک سبب گردید تا در بسیاری از نقاط از جمله یونان باستان در مراسم آیینی و مذهبی همچون دارویی مقدس از آن استفاده شود و در اُدیسه نوشتهٔ هومر، حماسه‌سرای بزرگ یونان، نیز از آن یاد شده‌است. تریاک نزد آن‌ها دارویی مذهبی و نشانهٔ خواب و مرگ بود و سومنوس ایزدبانوی خواب یک دسته گیاه خشخاش در دست داشت. نتایج درمانی حاصل از مراجعه به کمپ‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن کیفیت محیط آن مرکز و نوع روش‌هایی است که در آن به کار می‌بندند. متأسفانه بسیاری از کمپ‌های اجباری بدون در نظر گرفتن عوامل روانی مؤثر در اعتیاد به روش‌های اجباری برای محروم کردن فرد از مواد می‌پردازند. این روش در دراز مدت اغلب به شکست منجر می‌شود و بسیاری از افرادی که به این مراکز مراجعه می‌کنند پس از مدتی مجدداً به سمت مصرف مواد سوق پیدا می‌کنند. 
ترکیب عرق کاسنی و شاتره و اسپرزه ، رب انار با آبغوره بصورت جوشانده روی شعله کم گاز ، عسل و آلو بخارا ، هندوانه ،شربت لیمو ترش و عسل می باشد ، گوجه فرنگی آلرژی زا می باشد. مسافرت های طولانی باعث وخیم تر شدن مشکلات روده تحریک پذیر می شود. گوگرد زرد ۵ گرم + موم عسل ۵ گرم + کتیرا ۵ گرم + نشاسته ۵ گرم ، کل ترکیبات را داخل ۵۰ گرم روغن زیتون ریخته و کمی بجوشانند و روزی سه مرتبه به محل بمالند تا جذب شود. 
دانه‌های خشخاش غنی از اسید‌های چرب غیر اشباع و مواد معدنی مختلفی از جمله کلسیم، منیزیم و روی است که تقویت مو‌ها و سلامت مو موثر هستند. برای کاهش شوره سر باید به صورت منظم از این ماسک خشخاش استفاده کنید. دانه‌های خشخاش را با شیر نارگیل تازه و پیاز خرد شده مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را روی پوست سر خود بگذارید و بعد از مدت زمان یک ساعت با شامپو بشویید. 
این روش برای ترک تریاک کافی نیست و در بسیاری از موارد هم طبق تشخیصی که دکتر متخصص بر اساس شرایط جسمانی و روانی بیمار می‌دهد، می‌توان از این مرحله گذر کرد و به مرحله‌ی بستری تدریجی رسید. امکان اورژانسی شدن وضعیت بیمار و از کار افتادن علائم حیاتی در زمان سم زدایی و سیر درمان وجود دارد پس نیاز است که بیمار زیر نظر تیم تخصصی پزشکی و کادر درمانی در فضای بیمارستانی دوره درمان خود را سپری کند. اعتیاد به تریاک در چین گسترده شد و تلاش‌های دولت چین برای ممنوعیت واردات آن از هند تحت سلطه انگلیس، آن را در تضاد مستقیم با دولت انگلیس قرار داد. در نتیجه شکست چین در جنگ تریاک، چینی‌ها مجبور شدند واردات آن را در سال 1858 قانونی کنند. اعتیاد به این ماده مخدر همچنان مشکلی در جامعه چین باقی ماند تا اینکه کمونیست‌ها در سال 1949 به قدرت رسیدند و این عمل را ریشه کن کردند. 
همچنین شربت زعفران و شیره انگور نیز می‌توانند در بهبود خلق و خوی شما موثر باشد. اسپند هم یکی از مواردی است که از گذشته برای کمک به ترک اعتیاد استفاده می‌شده است. اگر دچار اضطراب یا بی خوابی شدید، می‌توانید گل ساعتی یا سنبل الطیب را دم کنید. همچنین می‌توانید از محصولات دارویی آن استفاده کنید که به این که این مراحل را سریعتر تحمل و رد کنید، کمک می‌کنند. مصرف تریاك به مقدار زیاد باعث فلج شدن مراكز عصبی و كاهش فشار خون می شود. تریاک از ماده شیرى رنگى که از خراش دادن پوسته نارس گرز خشخاش به دست مى آید، تهیه مى شود و رنگ آن از خاکسترى تیره تا قهوه اى متغیر بوده و حالتى قیر مانندی به خود دارد. 
سایت طبایع مرجع سرویس ها و محتواهای طب سنتی اصیل و معتبر ایرانی است. اعتیاد یک انتخاب نیست بلکه یک بیماری است، اما درمان یک انتخاب به معنای زندگی است. ما در کلینیک ترک اعتیاد پیام جدیدترین تکنولوژی‌ها و روش‌های درمانی جامع و به روز را برای کمک به بیماران و خانواده آن‌ها به کار می‌بریم. برای ترک همیشگی تریاک و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک تریاک تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید. 
 داروی گیاهی برای ترک شیره تریاک 
کندر صمغی است که از دیرباز شناخته شده و توسط رومیان، ایرانیان، مصریان، یونانیان و یهودیان به‌عنوان دارویی برای روح و جسم استفاده می‌شده است. از کندر به دو صورت پودر کندر ویا روغن آن استفاده می‌شود که هر کدام برای بیماری‌های مختلف قابل استفاده هستند. از قسمتهای دیگر گیاه خشخاش و گیاهان هم‌خانواده آن مواد دیگری با خصوصیات مشابه و ضعیفتر از تریاک به‌دست می‌آیند. کشت خشخاش به‌منظور استفاده غذایی از دانه‌های آن، و کاربرد تریاک برای تخفیف درد و بی‌حسی و همچنین در مراسم مذهبی حداقل از عصر برنز به این سو ادامه داشته‌است. 
خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خواص شیره تریاک در طب سنتی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید. یکی از بهترین و اصولی ترین روش های ترک اعتیاد همین روش کنار گذاشتن تدریجی مواد مخدر است. در این روش با کمک افراد متخصص دوز مخدرهای دریافتی به مرور کاهش یافته از میزان آن کم می شود. یکی از آسیب های شیره تریاک آسیب زدن به دستگاه گوارش است و احتمال مسمویت فرد نیز زیاد می باشد. تصور دیگر در مورد مصرف شیره تریاک این است که باعث افزایش میل جنسی می شود. 
 
این ماده مخدر از خلوص بیشتری نسبت به انواع دیگر از مشتقات تریاک برخوردار است که باعث می شود علائم و عوارض شیره از علائم و عوارض اعتیاد به تریاک شدیدتر بوده و ترک شیره را نیز از ترک تریاک دشوارتر می‌کند. اگر شخصی در نزدیکی شما دچار مشکل اعتیاد است هرگز نسبت به او جبهه نگیرید، او تنها فردی با مشکل روحی است که نیاز به درمان دارد. در این راه یک روانپزشک می‌تواند کمک شایانی به شروع ترک اعتیاد کند. برای آشنا شدن با بهترین روانپزشک برای ترک اعتیاد سری به وب‌سایت دکترتو بزنید. در دکترتو علاوه بر تعیین وقت حضوری می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین و شماوره تلفنی در مدت قبل و بعد از ترک اعتیاد استفاده کنید. 
همچنین گزارش‌ها نشان داده است افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند، ۷ دقیقه زود‌تر به خواب می‌روند. ما در مجله سلامت مفیدطب با ارائه جدیدترین اطلاعات از منابع معتبر انگلیسی و فارسی، در خدمت مخاطبین محترم هستیم. شیر به عنوان یک ماده سم زدای بسیار خوب، حریره بادام و شیربرنج در رژیم غذایی هنگام ترک توصیه می‌شود. 
ترک تریاک و ترک شیره تریاک به روش تدریجی باید تحت نظر کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد یا مرکز سم‌زدایی بدن انجام شود. در این روش فرد با کمک پزشک متخصص در طی یک روند مشخص علاوه بر کاهش تدریجی ماده مخدر از روش‌هایی مانند روان درمانی هم استفاده می‌کند. در این روش وابستگی‌های روحی و جسمی فرد به ماده مخدر را از بین می‌رود و به علت روان‌درمانی ترک تریاک به این روش بازگشت ندارد. خشخاشتریاکتریاک در طب سنتیخواص تریاکخواص شیره تریاک در طب سنتی مضرات تریاکخواص و مضرات شیره تریاکخواص شیره تریاک در طب سنتی اعتیاد به تریاکاعتیاد از دیدگاه طب سنتی ایرانعلائم اعتیاد به شیره تریاکخشخاش گیاهی است علفی. یک ساله و بدون پرز و تو خالی که ارتفاع آن تا 2 متر می شود. 
خواص شیره تریاک در طب سنتی موضوعی بود که ما در این مطلب بررسی کردیم. ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی فواید شیره تریاک در طب سنتی بپردازیم و توضیح دهیم که این ماده یعنی شیره به چه صورتی بدست می آید و چه عوارضی می تواند داشته باشد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. اولین اولویت در هنگام ترک تریاک، درمان بیماری های ذهنی و روانی فرد است. زیرا اعتیاد بیماری مغز است و می تواند آسیب های زیادی به ذهن و روان انسان وارد کند. 
شیره تریاک نوعی ماده مخدر بسیار قوی است که در شیره‌کش‌خانه‌ها با کمک «ساقی» تدخین می‌کنند. شیره تریاک را هم از تریاک و هم از سوخته تریاک می‌توان به دست‌آورد اما نوع مرغوب آن از ترکیب سه نسبت سوخته تریاک و یک نسبت تریاک خالص بدست می‌آید. مخلوط سوخته تریاک و تریاک را ابتدا در آب داغ کاملاً حل نموده و سپس حرارت می‌دهند. پس از گذراندن این ترکیب از صافی، و گرفتن «تفاله» آن، آن را مجددا تا نقطهٔ جوش حرارت می‌دهند تا قوام بیاید و سفت شود. در ایران گاهی تفاله را مجددا به تریاک افزوده و این تریاک تقلبی را به فروش می‌رسانند. به این ترتیب شیره فقط از ترکیبات محلول در آب تریاک تشکیل می‌شود. 
برندهای مختلف این دارو ممکن است نیازهای نگهداری متفاوتی داشته باشند. با کمک خداوند بزرگ يلداي اعتياد تموم میشه و سياهي زمستون اعتياد به ذغال میمونه ،با یاری خداوند بزرگ بلندترين شب و شب هاي درد و خماري تموم میشه و يلداي بهبودي شروع میشه. کاشت نالتروکسان از جدیدترین متدهای روز دنیا است که عدم بازگشت به اعتیاد را تضمین می کند. مطالعه مطلب دلیل اعتیاد مردان چیست به شما پیشنهاد می‌شود. 
نظر وی برخلاف گفته قدما ترکیب آن با شیر زنان موجب تسکین درد و التهاب چشم می شود. مجدد آن می کند و در نتیجه بدن نسبت به مصرف آن عادت می کند که این همان اعتیاد است. این واکنش در افراد متفاوت است برخی افراد دچار افزایش و برخی کاهش قندخون می شوند. 

Website: https://ravanbazar.ir/properties-of-opium-juice-in-traditional-medicine/

Pasted: Sep 19, 2022, 3:18:41 pm
Views: 1