get paid to paste

لیزر تراپی مو چیست؟ بررسی...

لیزر تراپی مو چیست؟ بررسی مزایا و مراحل لیزر درمانی مو کاشت مو و ابرو در اصفهان
قبل از انکه وارد بحث لیزر تراپی شویم لازم است با واژه شناسی آن شروع کنیم! واژه لیزر مخفف عبارت می‌باشد که می توان به فارسی آن را تقویت نور به روش گسیل القایی تابش معنی نمود. لیزر درمانی تنها مختص به از بین بردن جای جوش و آکنه نیست شما می‌توانید برای آشنایی با دیگر کاربردهای لیزر مقاله ما در زمینه لیزر درمانی و کاربردهای آن را مطالعه نمایید. قبل از تصمیم‌گیری در مورد هر درمانی، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا بفهمید واقعاً چه نتیجه‌ای از درمان حاصل خواهد شد و آیا مطابق انتظارات شما هست یا نه. 
 درمان کشیدگی ماهیچه با لیزر پرتوان با قدرت بالا یک پیشرفت تکنولوژیکی نسبت به لیزر تراپی سرد بوده و قابلیت درمان سطح بسیار زیادی را نسبت به لیزر سرد، داراست. ممکن است نام لیزر الکساندرایت برای شما آشنا باشد، بیشترین کاربرد لیزر الکس در رفع موهای زائد است. تحریک پاسخهای ایمونولوژیک، کاهش درد و تشدید سرعت ترمیم زخم و افزایش سرعت بازسازی عصب ها از جمله اثرات دیگر لیزر می باشد. به خاطر داشته باشید لیزرها باعث نازایی، سرطان و مسائلی از این قبیل نمی‌شوند. این مسئله باعث می‌شود که علاوه بر آغاز روند طبیعی بازسازی سلولی در بدن، عملکرد عادی بدن بازیابی شود، با کاهش این التهابات، بیمار احساس ارامش و بیماری او تسکین میابد. 
یا همان لیزر پرتوان قدرت خروجی آن براساس نوع کمپانی می تواند از نیم وات تا ۵ وات ، ۱۰وات یا ۱۵وات باشد و به علت توان بالاتر می تواند بین یک تا سه جلسه درد و التهاب عمقی را کاهش دهد. احساس درد در طول درمان اغلب به عنوان گرما یا احساس سوزن سوزن شدن خفیف توصیف می‌شود. پس از درمان، علائمی شبیه درد عضلانی رخ می‌دهد که معمولاً در عرض یک روز ناپدید می‌شوند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که درد ناشی از لیزر درمانی به نوع لیزر و محل درمان بستگی دارد. برخی از لیزر درمانی‌ها باعث درد مختصری می‌شوند که قابل مقایسه با یک خراش کوچک است. این درد معمولاً بدون بی حسی موضعی نیز قابل تحمل است و نیازی به بی حسی موضعی و بیهوشی ندارد. 
لیزر تشکیلات کلاژنی را افزایش میدهد، انبساط عروقی ایجاد میکند و موجب سنتز DNA و RNA میشود. لذا اثرگذاری لیزر فیزیوتراپی بدون آسیب بوده و کاملا ایمن و بدون عوارض است. لیزر درمانی در از بین بردن زگیل‌ها، خال‌ها، کک و مک، کاهش چین و چروک، لک یا جای زخم، از بین بردن موهای زائد و پاک کردن خال‌کوبی‌ها، کاربرد دارد. در این روش درمان، از قبل برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که بعد از عمل، زمان بهبودی دارید. 
در رتبه بعد اسکارهای واگنی قرار دارند که آن‌ها نیز به درمان جواب می‌دهند. اما اسکارهای چکشی به دلیل دهانه تنگ و عمق زیادی که نسبت به دیگر انواع آکنه‌ها دارند، سخت‌تر درمان می‌شوند. بلی ، لیزر تراپی یکی از بهترین ، سریع ترین و موثرترین نوع درمان در کاهش درد و التهابات در فیزیوتراپی می باشد. لیزر با افزایش جریان خون موضعی در ترمیم و بهبودی بافت‌های آسیب دیده بسیار موثر است. لیزر به صورت کلی باعث کاهش التهاب و تسریع بهبودی بافت های آسیب دیده میشود. 
از دستگاه‌های رادیو فرکانسی برای انواع رنگ پوست تا دستگاه‌های تزریق پرفشار برای انواع ضخامت پوستی، لیزرهای لایه‌بردار برای صافی پوست و لیزرهای رنگی برای تفاوت رنگی. اثری که آکنه‌ها برجای می‌گذارند ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. همچنین نوع و رنگ پوست نیز فاکتورهایی هستند که می‌توانند در تصمیم‌گیری نسبت به انتخاب درمان مناسب دخیل باشند. در نتیجه روند درمانی که پزشک برای هر فرد پیش می‌گیرد با دیگری متفاوت خواهد بود. هرچند گاهی پزشک متخصص تصمیم می‌گیرد از دستگاه‌های دیگری در کنار لیزر الکساندرایت و یا به تنهایی از لیزرهای دیگر برای رفع موهای زائد با توجه به رنگ پوست، نوع پوست، ضخامت و رنگ موهای زائد استفاده کند. 
 عوارض جانبی و مشکلات لیزر درمانی: 
فوتون ها در طول موج بین 800 تا 860 نانومتر در پوست سر فرد تابش می‌شود. نور قرمز تکثیر مجدد سلول های مو در پوست سر و فولیکول های مو را تحریک میکند. لیزر-درمانی ممکن است یک درمان جایگزین برای این نوع اسکارها باشد. در طول لیزر-درمانی، نواحی پوست توسط یک پرتو و اشعه قدرتمند نور هدف قرار می‌گیرد که می‌تواند بافت آسیب‌دیده را تجزیه کند. انواع مختلفی از لیزر-درمانی، بسته به نوع پوست بیمار و ماهیت اسکار، موجود است. 
اقداماتی که باید قبل از انجام لیزر درمانی انجام دهید، در واقع شما و شرایط را برای عمل مورد نظر آماده می کند. تتوها و خال کوبی هایی که افراد مایل به برداشتن آنها از روی سطح پوست خود هستند، یکی دیگر از موارد کاربردی این نور پرقدرت است. این تنها یکی از انواع بیماری های ریسک پذیر بین زن ها و مرد ها به حساب می آید و اثر لیزر در انواع مختلف آن نتیجه بخش است. استفاده از لیزر با توجه به تشخیص پزشک برای هر نوع عارضه در بدن بیمار انجام می گیرد. معالجه آب مروارید که یکی از بیماری های شایع در بین مردم است، با نور لیزر کار سختی نیست. 
حتی برای لیزرهای غیرتخریبی نیز باید یک برنامه مرطوب‌کننده تجویز شده توسط پزشک دنبال شود. همچنین از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کرده و از ضدآفتاب مناسب نیز استفاده شود. ملاسما یا ماسک حاملگی یکی از عارضه‌های بارداری است که بعضی از خانم‌ها را تا آخر عمر درگیر می‌کند. امروزه با استفاده از لیزر می‌توان این لکه‌ها را بسیار کمرنگ کرد. اگر دارای هر نوع آسیب پوستی هستید که کهنه شده و درمان آن دشوار است، زمان آن رسیده که به یک کلینیک پوست مراجعه کنید. خیر متاسفانه هنوز فیزیوتراپی با لیزر در جدول پرداخت خسارات بیمه گر پایه نمی باشد ، ولی از طریق بیمه های تکمیلی قابل وصول و دریافت می باشد. 
در کاهش درد ، افزایش سرعت بهبودی و کاهش التهاب استفاده می شود... لیزر درمانی در فیزیوتراپی باید دستوراتی را که پزشک به شما می ‌دهد بسیار دقیق انجام دهید. به عنوان مثال، اگر روی پوست خود درمانی کرده‌اید، ممکن است تورم، خارش و یا برآمدگی در ناحیه تحت درمان مشاهده کنید؛ و پزشک شما می‌تواند پمادی برای پوشاندن زخم برای جلوگیری از تماس با آب یا هوا توصیه کند. آن‌ها در انواعی از درمان سرطان از طریق گرما درمانی بینابینی ناشی از لیزر به کار برده می‌شوند. لیزر درمانی سرد همچنین برای معالجه زخم های مشکل دار از جمله زخم های مرتبط با دیابت استفاده می شود. لیزر درمانی مو برای مردان و زنانی که از درمان های کمکی ریزش مو استفاده شده است (مانند درمان‌های موضعی و محصولات کنترل‌کننده ریزش مو) بسیار موثر بوده و نتیجه مطلوبی داشته است. 
وراثت و ژنتیک، الگوی طاسی مردانه، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دارو (شیمی درمانی)، یائسگی، استرس مداوم منجر به کم پشت شدن و ریزش مو می‌شود. در کنار جلسات درمانی با لیزر سایر توصیه های پزشک معالج، اعم از مصرف دارو، ورزش و … را به دقت انجام دهید. در صورتی که توسط فرد متخصص و آموزش دیده انجام شود عوارضی ندارد. 
 لیزر PDL: 
در واقع تفاوت لیزر با نور معمولی در همین هم جهت بودن پرتوها نهفته است. لیزر در اصل یک نور و اشعه ای پر انرژی می باشد که می تواند این انرژی را به صورت کنترل شده و انتخابی به بافت ها منتقل کند و موجب درمان آن بافت شود .لیزر درمانی جریان خون را افزایش می دهد. همچنین علاوه بر لیزرهای کم توان و توان متوسط لیزرهای پر توان با قدرت حداکثر 3000 وات که در حال حاضر در استان اصفهان منحصر به فرد می باشد در این مرکز در اختیار بیماران قرار دارد. 
ممکن است بیمار در چند روز اول بعد از عمل نیاز به استراحت و استفاده از داروهای بدون نسخه ضد مسکن داشته باشد. برخی از جراحی های لیزر، مانند جراحی های زیبایی پوست و چشم، جراحی های زیبایی محسوب می شوند. با وجود احتمال بروز عوارض جانبی این روش ها باز هم برخی از مردم ترجیح می دهند تحت این جراحی ها قرار بگیرند. به عنوان مثال، ممکن است برخی از بیماری های جسمی یا پوستی با جراحی های لیزر تشدید شوند. قبل از تصمیم گیری در مورد عمل جراحی لیزر با پزشک خود مشورت کنید. 
در بخش های طب فیزیکی و فیزیوتراپی مرکز جامع طب فیزیکی و توانبخشی نشاط در فردیس کرج ما از لیزر پرتوان برای درمان بیماری ها استفاده می کنیم. این اتساع وریدی موجب کاهش التهاب ، ورم و ادم در ناحیه آسیب دیده می شود . کاهش و از بین بردن درد، کاهش التهاب، بهبود گردش جریان خون و تسریع روند بهبودی از جمله مهم ترین فواید لیزرتراپی هستند که در بالا هم به آنها اشاره شده است. در واقع، لیزر تراپی با به تاخیر انداختن خون شاهرگی و همچنین تحریک دستگاه لنف به فعالیت بیشتر و خروج مایعات مناطق متورم بدن، باعث کاهش التهاب بافتی و در نتیجه کاهش درد بدن می شود. 
در مواردی هم دیده شده که لیزر درمانی باعث تیرگی پوست و ایجاد کیست شده است. باز هم تأکید می‌کنیم که لیزردرمانی باید زیر نظر متخصص انجام بگیرد. بیشترین عوارض ناشی از لیزر درمانی به خاطر استفاده از انرژی بیشتر از‌اند ازه لازم و یا نوع لیزر نامتناسب با نوع درمان و عارضه بوده است یعنی به خاطر عدم تخصص و مهارت فردی که لیزر درمانی می‌کند. معروف‌ترین و رایج‌ترین کاربردهای لیزر در بهبود ضایعات پوستی و زیباسازی و جوانسازی صورت است. کک مک یک عارضه وراثتی است و با دارو و پماد نمی‌توان آن را درمان کرد اما لیزر به کمک کک مکی‌ها آمده و با حذف این کک مک‌ها به زیبایی پوست کمک می‌کند. از آنجا که لیزر درد و خونریزی به دنبال ندارد طرفداران زیادی دارد. 
نور لیزر که در روش درمانی به کار گرفته می شود در واقع با تنظیم امواج قدرت خود را به دست می آورد. یکی از موضوعات پر کاربرد برای لیزر استفاده برای موهای زائد است. دستگاه های مختلفی در این زمینه از سمت تولید کننده ها وارد بازار شده اند و در اغلب شرایط نتایج خوبی را حاصل کرده اند؛ به طوری که افراد بعد از انجام جلسات لیزر درمانی خود برای موهای زائد، شاهد کاهش بسیار چشم گیر آنها بودند. کلاژن پروتئین اصلی مورد نیاز برای جایگزینی بافت مرده بدن یا ترمیم بافت آسیب دیده می‌باشد. 
این دستگاه با تولید امواج رادیویی با فرکانس بالا و عبور دادن آن‌ها از بافت بدن باعث تولید حرارت در آن می‌شود که منجربه بهبود تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌گردد. به گفته متخصص زیبایی، اکثر اسکارهایی که در اثر آکنه ایجاد می‌شوند، آتروفیک هستند. لایه درم در زیر این اسکارها آسیب‌دیده و نازک هستند.روند درمان در این اسکارها به این صورت است که اسکار را از اتصالی که آن را به شکل فرورفته نگه داشته است آزاد کرده و لایه درم زیر آن را ترمیم می‌کنند. پزشکان با تشخیص اولیه بیماری در بدن بیمار و نحوه درمان آن با استفاده از نور لیزر قادر هستند آن بیماری را مهار کنند. 
اتم ها و مولکول ها به طور طبیعی در زمان ها و جهات و فازهای تصادفی نور گسیل می کنند. دستگاه لیزر میتواند این امواج گسیل شده نور را بصورت موازی و کاملا هم جهت درآورد. فرایند تقویت نور در یک لیزر، با نور بسیار ضعیف شروع می‌شود و آنقدر انرژی به موج نور اضافه می‌شود تا در نهایت یک موج نور متمرکز و قوی شکل بگیرد. 
 
 
همچنین، ممکن است تاثیرات درمانی مداوم نباشد و نیاز باشد تا درمان در جلسات مکرر، ادامه یابد. برخی از جراحی‌های لیزر مانند جراحی‌های زیبایی پوست و چشم، جراحی‌های انتخابی محسوب می‌شوند. درمان ها همچنین می توانند گران بوده و در دسترس همه افراد نباشند. همچنین ممکن است به علت بروز برخی عوارض روند درمان طولانی تر شود. 

Website: https://laser-darmani.com/laser-therapy/

Pasted: May 19, 2023, 1:23:07 pm
Views: 1